Aktualny czas: 10-18-2021, 11:03 PM Witaj! (LogowanieRejestracja)


Reklama:
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cechy psychologa sportowego
Autor Wiadomość
admin Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 26
Dołączył: Jun 2014
Reputacja: 0 {mydownloads_submissions}
Post: #1
Cechy psychologa sportowego
Sport to wymagająca dziedzina, w której trzeba dać z siebie maksimum siły i wykazać się odwagą. Rodzajów sportów jest bardzo wiele, ale łączy je praktycznie wszystko. Najważniejsza jest codzienna i systematyczna praca aby móc cieszyć się z sukcesów.
Zazwyczaj sportowcom towarzyszy cały sztab ludzi, w tym psychologowie, masażyści czy trenerzy. To dzięki nim również odnosi się tak dobre wyniki, ponieważ zazwyczaj pokazują, jak sportowcy mają w siebie uwierzyć. Jedną z najważniejszych osób jest psycholog sportowy który prowadzi swoich sportowców od początków ich kariery. Dzięki niemu są możliwe wyniki, o jakich zwykłe osoby mogą tylko pomarzyć. jest to efekt nie tylko wiedzy psychologa, ale również jego podejścia, wiary w sportowców i przede wszystkim ciężkiej pracy.
To psycholog uczy mentalnie sportowców, jak mają wyobrażać sobie swoje sukcesy, wygraną czy też medale. Psycholog przede wszystkim zna sportowców, ich psychikę i wie, jak do nich dotrzeć. Jeśli sportowcy załamują się psychicznie czy też odnoszą porażki, wówczas psycholog sportowy ma największy na nich wpływ. Podnosi na duchu, wspiera a także pokazuje wszelkie zalety. Najważniejszą cechą psychologa sportowego jest ogromna wiara w sportowców oraz to, że uczy on nie poddawania się zbyt łatwo. Kiedy widać że sportowcy mają sporą konkurencję, wówczas zadanie jest bardziej utrudnione. Mimo tego, psycholog wie, że wszystko jest możliwe, dlatego pracuje indywidualnie jak również grupowo. Jego praca jest nie tylko opłacalna, ale bardzo potrzebna, ponieważ sportowcy potrzebują osoby na której mogą się oprzeć. 
Psycholog sportowy to trudny zawód wbrew pozorom, ponieważ trzeba mieć silną psychikę. To osoba ustabilizowana pod każdym względem, mająca silny charakter i predyspozycje, aby pomagać innym. Zazwyczaj trzeba przejść długą drogę zawodową aby zostać psychologiem sportowym, ale mimo tego opłaca się to. Pensja jest wysoka mimo tak trudnego zadania jak wspieranie sportowców i pomoc w ich rozwoju zarówno osobistym, jak i sportowym. Po każdej porażce lub sukcesie psycholog analizuje całą akcję i zachowania sportowców aby wiedzieć jak pokierować ich pod względem mentalnym, psychicznym. Często sam się dużo uczy, analizuje a nawet korzysta z wiedzy innych doświadczonych mentorów. Każda grupa czy to amatorska czy zawodowa posiada swojego psychologa sportowego, bo dzięki temu częściej uczestniczy w krajowych czy międzynarodowych zawodach. Na turniejach, czy nawet olimpiadzie, uczestnictwo i wsparcie psychologa sportowego to podstawa. 
Więcej na ten temat możesz znaleźć pod adresem: http://mental-power.pl/psychologia-sport...pularnosc/
12-15-2016 07:05 PM
Find reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości