Aktualny czas: 10-21-2018, 03:31 PM Witaj! (LogowanieRejestracja)


Reklama:
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Paradontoza i jej objawy
Autor Wiadomość
100Gram Offline
Junior Member
**

Liczba postów: 29
Dołączył: Jun 2014
Reputacja: 0 {mydownloads_submissions}
Post: #1
Paradontoza i jej objawy
Regularnie troszczysz się o dobry stan swojego zdrowia?

Badasz się, prowadzisz samokontrolę, a mimo to obawiasz się, że możesz chorować na coś, o czym nie masz pojęcia? Taką ukrytą, a może raczej rozwijającą się w ukryciu chorobą może być paradontoza. Objawy tej dolegliwości są bowiem, jedynie na początku, ale jednak, bardzo subtelne i można je mylić z czymś innym i w ten sposób zwyczajnie pominąć. Warto więc regularnie odwiedzać wszystkich lekarzy specjalistów, w tym stomatologa – on na pewno wychwyci już pierwsze objawy paradontozy i zarządzi odpowiednie leczenie lub też wykona niezbędne zabiegi stomatologiczne.

Jakie zatem ta choroba ma objawy? Paradontoza to na samym początku krwawienie dziąseł. Wielu z nas pewnie boryka się z taką dolegliwością, ale czy podejrzewamy zaraz paradontozę? Objawy takie przypisujemy nowej, zbyt twardej szczoteczce do zębów, zbyt intensywnemu szczotkowaniu czy też temu, że nasze dziąsła po prostu tak mają, że krwawią.

To ogromny błąd! Nie można tego lekceważyć. Jeśli nic z tym nie zrobimy, choroba zacznie się rozwijać: dziąsła zaczną się obniżać, przez co odsłonią się szyjki zębowe (co wiążę się z ogromnym bólem, zwłaszcza podczas jedzenia lub picia gorących albo zimnych potraw i napojów), a zęby zaczną się chwiać, a w konsekwencji, jeśli nic z tym nie zrobimy, wypadną.

Warto zatem regularnie sprawdzać u dentysty nie tylko stan swojego uzębienia, ale i prosić o szczegółowe sprawdzenie stanu dziąseł, a do tego informować dentystę o wszystkich niepokojących nas objawach. Paradontoza nie będzie wtedy taka straszna!

źródłowa strona: http://www.stopparadontozie.pl/objawy-paradontozy

Wstawaj szkoda dnia... Smile
09-02-2015 10:06 PM
Find reply


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości